Zielony Poznań. Rozpoczyna się 26. edycja konkursu!

Rozpoczyna się 26 edycja konkursu „Zielony Poznań”. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Te obywatelskie działania upiększające nasz fyrtel, są także przejawem zamiłowania poznaniaków do przyrody i wielkiej troski jaką darzą swoje najbliższe otoczenie. Ale przewidziano tu także nagrody, zarówno na etapie osiedlowym jak i miejskim.

Do konkursu można zgłosić: zieleńce, kwietnik osiedlowy / zakładowy / szkolny, zielone podwórko, balkon, okno, loggia, ogród przydomowy, pasy zieleni, zielone dachy.

Celem konkursu, który ogłasza Prezydenta Miasta Poznania, jest kształtowanie postaw proekologicznych mieszkańców w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy.

Do konkursu zgłaszają się nie tylko indywidualni mieszkańcy ukwiecający swoje ogrody przydomowe, działki i balkony, ale także firmy i instytucje, które zielonymi aranżacjami upiększają Poznań oraz podwyższają walory estetyczne”.

Od 13 maja 2019 r. karty zgłoszenia uczestnictwa w konkursie można odbierać w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasto (internat Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2) w Poznaniu przy ul. Młyńska 11 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 18.00. Można je także pobrać ze strony internetowej

Wypełnione karty będą przyjmowane do 20 czerwca 2019 r. adres jak wyżej w godz. 9.00 do 18.00

Karty oraz regulamin można również otrzymać w Biurze Konkursu – Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404,pok.104)

Dodatkowych informacji oraz regulamin i karty zgłoszenia do konkursu można znaleźć na stronie: http://www.poznan.pl/mim/info/news/wez-udzial-w-konkursie-zielony-poznan,132253.html

Ze strony Rady Osiedla działania koordynuje radna Alicja Wilak, tel. 608 366 478


__________________________

——————————————-

 

Share

Zobacz również