Zielony Poznań 2016 – najpiękniejsze podwórka na Starym Mieście

Do tegorocznej XXIII edycji konkursu „Zielony Poznań” wpłynęły 62 zgłoszenia mieszkańców Starego Miasta. Komisja oceniając zieleń brała pod uwagę przede wszystkim ogólne wrażenie, staranność kompozycji kwiatowych i nakład włożonej pracy.

W tegorocznej edycji zgłoszono 31 zielonych podwórek, 30 balkonów, okien i loggii oraz 1 ogród przydomowy.

W konkursie udział wzięli mieszkańcy, którzy chcieli się podzielić swoimi ogrodniczymi pasjami, zaangażowaniem w upiększanie Starego Miasta i zamiłowaniem do natury – informuje Alicja Wilak, przewodnicząca komisji osiedlowej.

Po kilka zgłoszeń wpłynęło z ulic: Mielżyńskiego. Kościuszki, Młyńskiej, Szewskiej, Garbary, Marcinkowskiego, pojedyncze z ulic: Pułaskiego, Libelta, Łąkowej, Kazimierza Wielkiego, Składowej, Szyperskiej, Nowowiejskiego, Solnej, Łąkowej, Księcia Józefa oraz Placów Kolegiackiego, 3 maja, i Wielkopolskiego.

Do kolejnego etapu – miejskiego komisja zdecydowała się wytypować trzy zielone obiekty: podwórko z ulicy Składowej 11,12 / Towarowej 43, okno na ul. Kazimierza Wielkiego 5B/124 oraz ogród z posesji Pułaskiego 14/3.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za udział w konkursie. Na spotkanie przy kawie i wręczenie dyplomów zaprosimy osobiście każdego z uczestników po wakacjach.

Skład Komisji: Alicja Wilak, Natalia Chojara, Lidia Koralewska, Kornelia Piotrowska

Share

Zobacz również