Zawsze Razem na Wolnym – zapraszamy na integracyjne zajęcia

Miasto Poznań drugi rok z rzędu zaprasza mieszkańców do udziału w wydarzeniach kulturalnych, które odbędą się latem na Wolnym Dziedzińcu. W czasie letnich wakacji organizowanych jest w naszym mieście wiele inicjatyw dla dzieci w formie zajęć, pokazów, półkolonii. Niestety niewiele z nich przeznaczonych jest dla niepełnosprawnych, ale na śródmiejskim dziedzińcu przygotowano integracyjne zabawy i warsztaty zapobiegające społecznemu wykluczeniu, na które zaprasza Stowarzyszenie Zawsze Razem i Rada Osiedla Stare Miasto.

Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania służyć powinien wszystkim mieszkańcom, także tym niepełnosprawnym, dlatego wśród propozycji są bezpłatne warsztaty muzyczne sportowe i spotkania z psem w ramach dogoterapii przeznaczone dla dzieci z dysfunkcjami.

Jako Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, na co dzień pracujemy z najmłodszymi, znamy ich potrzeby, możliwości i ograniczenia. Wiemy jak ważne jest wyjście na miasto i zabawa – interakcja z innymi dziećmi – zdrowymi i niepełnosprawnymi – mówi staromiejska radna Lidia Koralewska, arteterapeutka i koordynatorka projektu „Zawsze Razem na Wolnym”.

Letnie wakacyjne warsztaty integracyjne dla dzieci prowadzone będą przez doświadczonych rehabilitantów. Sporą popularnością cieszyć się będą zapewne spotkania i zabawy z psem. Dogoterapia jest dziś jedną z ważnych form terapii. Pies doskonale motywuje do wysiłku, a jego obecność utożsamia się z zabawą i rozrywką, a nie często uciążliwymi ćwiczeniami. Stosowanie dogoterapii niesie ogromne korzyści w całym procesie rehabilitacji – dodaje pewności siebie, motywuje, zachęca do aktywności, odstresowuje, wzmacnia więzi i poprawia ogólne funkcjonowanie.

Zajęcia integracyjne są bardzo ważne, a prezentacja osiągnięć dzieci wzmacnia ich poczucie własnej wartości, a to z kolei motywuje je do osiągania małych i dużych sukcesów poprzez pracę i aktywność. Integracja dzieci niepełnosprawnych z grupą rówieśniczą uwrażliwia na potrzeby innych – podkreśla Lidia Koralewska

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od 3 do 7 lipca, od godziny 10-13 na Wolnym Dziedzińcu.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów pod adresem zawszerazemnawolnym@gmail.com

Projekt finansowany jest w ramach Staromiejskich Inicjatyw Osiedlowych Rady Osiedla Stare Miasto

Share

Zobacz również