Wręczenie nagród w konkursie Migawka Staromiejska [foto]

Dla takich chwil i takich młodych ludzi warto organizować kulturalne wydarzenia! Coroczny konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży organizowany przez Radę Osiedla Stare Miasto przyciąga coraz więcej adeptów trudnej sztuki fotografii i miłośników historii Poznania.

Staromiejska Migawka - wręczenie nagród w konkursie fotograficznymW  dobie smartfonów i tabletów zrobienie zdjęcia, które przyciąga i pokazuje piękno miejsc, które jako mieszańcy często mijamy jest jednak sporym wyzwaniem! A egzamin ze znajomości Starego Miasta i estetyki młodzi poznaniacy zdali celująco! Jury konkursowe długo debatowało komu przyznać nagrody.

Cieszymy się z zainteresowania konkursem, ale też włączaniem się młodych ludzi w sprawy społeczne na Starym Mieście. Początkowo wydarzenie dedykowaliśmy tylko do dzieci i młodzieży ze staromiejskich szkół, a to wykluczało tych, którzy mieszkają na naszym osiedlu ale uczą się w innych dzielnicach. Dobrze, że na takie elementy zwracają uwagę ambitni uczniowie – mówi radna Alicja Wilak, przewodniczącą jury.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach m.in. tablet, ramki elektroniczne i zaproszenia do udziału w warsztatach fotograficznych w Centrum Kultury Zamek, a wyróżnieni książki historyczne.


Podczas uroczystości w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania ciekawą pogawędkę o historii Poznania wygłosił pan Adam Kochanowski, dziennikarz i popularyzator wiedzy o naszym mieście. Młodzi ludzie z zaciekawieniem słuchali barwnych opowieści i anegdot o mieszkańcach grodu nad Wartą.

Wielką atrakcją dla poznaniaków i  wyróżnieniem dla laureatów jest też plenerowa wystawa nagrodzonych prac w samym środku Poznania – przy Św. Marcinie i Gwarnej!  Przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Staromiejska Migawka - wystawa prac w centrum Poznania

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy laureatom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie i poziom przesłanych prac obiecujemy postarać się o jeszcze więcej nagród!

Poznaniaków zapraszamy do podziwiania prac, które można oglądać do 6 grudnia 2016

W projekt zaangażowani byli radni: Alicja Wilak, Małgorzata Osińska, Natalia Chojara, Zbigniew Burkietowicz, Tomasz Dworek, a także z Biura Koordynacji Projektów UMP – Weronika Sińska i Piotr Izydorski. Kłaniamy się nisko panu Adamowi Kochanowskiemu. Dziękujemy także partnerom: Centrum Kultury Zamek i Fundacji Ochrony Zabytków Wielkopolski.

Share

Zobacz również