Staromiejski radny Zbigniew Burkietowicz wyróżniony został medalem „Za Wolność Prawo i Chleb”. Odznaczenie zostało wręczone przez Mariana Tomaszewskiego, prezesa Zarządu Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 „NIEPOKONANI”.

Przyjmując ten medal miałem świadomość iż jest to wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej która stara się kultywować pamięć o Czerwcu’56 wśród młodzieży nie tylko naszej szkoły – mówił podczas uroczystości Zbigniew Burkietowicz, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 3.
W szkole, którą kieruje kultywuje pamięć bohaterów Poznańskiego Czerwca. Uczniowie szkoły z al. Niepodległości brali ostatnio udział m.in. w warcie honorowej pełnionej pod Poznańskimi Krzyżami, a Sztafeta Pamięci złożona z 60 chłopców dobiegła od Zakładów im. H. Cegielskiego do znicza pod pomnikiem niosąc 60 narodowych flag. Poruszające przedstawienie słowno – muzyczne, wyreżyserowane przez Sylwestra Samulskiego specjalnie przygotowane przez młodzież uczciło uczniowski Czarny Czwartek.
Serdeczne gratulacje dla pana Zbigniewa Burkietowicza!


G R A T U L U J Ę