Warta warta posprzątania. Przyłącz się!

Piękna wiosenna pogoda przyciąga tłumy poznaniaków nad rzekę. Wypoczywający dobrze się bawią, ale też pozostawiają po sobie góry śmieci.

Miasto rozpoczęło wzdłuż Wartostrady montaż ławek i koszy na  śmieci. Natomiast nad samą rzeką w porozumieniu z GOAP pojawi się  8 kontenerów. W momencie uruchomienia plaż miejskich zamontowane zostaną dodatkowe pojemniki na odpadki, a za porządek w tym rejonie odpowiedzialność będą operatorzy plaż. Poza tym, co dwa tygodnie brzegi Warty będą sprzątane przez specjalne ekipy porządkowe. W ciągu paru tygodni wszystkich zaległości z wielu lat nie da się nadrobić, także nauczyć niektórych kultury, bo nawet brak kosza nie usprawiedliwia wrzucania butelek do rzeki.

WP_20150428_014

Nad Wartą ciągle panuje syf i zaraza – piszą pomysłodawcy niedzielnego, społecznego i spontanicznego sprzątania, któremu patronuje Rada Osiedla  – ruszmy się, przygotujmy to miejsce na nadchodzące lato, nikt z nas przecież nie chce piknikować na śmietniku!

Akcja WARTA WARTA POSPRZĄTANIA odbędzie się w niedzielę 3 maja o godzinie 17:00. Chętni ruszą od Mostu Rocha i przejdą w kierunku Bolesława Chrobrego wzdłuż wałów. Na miejscu każdy dostanie worek i rękawiczki. Całość akcji ma potrwać około 1 godziny.

Jeżeli będzie nas wielu, zrobimy to o wiele szybciej! Akcja na facebooku: https://www.facebook.com/events/416092961896952/

Share

Zobacz również

1 odpowiedź