Szyperska. Dodatkowe miejsca postojowe / bez zielonej strzałki

Podczas spotkania z urzędnikami Zarządu Dróg Miejskich mieszkańcy wskazali na kilka propozycji mających poprawić komunikację i parkowanie w tym fyrtlu. Wniosek dotyczył likwidacji znaku B1 z informacją, że zakaz ruchu nie dotyczy pojazdów serwisowych oraz umieszczenia zielonej strzałki przy wjeździe w ulicę Garbary na wysokości Grochowych Łąk / Starej Rzeźni.

Na wniosek Rady Osiedla Miejski Inżynier Ruchu analizuje możliwość usunięcia znaku lub tabliczki preferującej pojazdy obsługi.

Z informacji uzyskanych z administracji TBS zatoka przy skwerze Bohaterów Akcji Bollwerk nie jest wykorzystywana przez pojazdy techniczne obsługujące osiedle, tym samym jest szansa na zwiększenie liczby potrzebnych w tym fyrtlu legalnych miejsc parkingowych – informuje radny Tomasz Dworek

W kwestii ułatwienia wyjazdu, prawoskrętu w Garbary Zarząd Dróg Miejskich informuje, że nie jest to możliwe z powodu rozwiązań prawnych wykluczających umieszczenie strzałki warunkowej równolegle z ruchem prostopadłym.

W związku z remontem Mostu Lecha, zwiększył się ruch przez ulice Estkowskiego, a kierowcy próbują skracać sobie drogę przez osiedle na Szyperskiej. Często powstają tu korki, a samochody nawet przez kilkanaście minut czekają na wyjazd w Garbary. To niekomfortowe dla mieszkańców, przede wszystkim w budynkach, gdzie mieszkania znajdują się na niskim parterze.

Pan Ryszard z ulicy Szyperskiej wskazuje, że może zamiast  “stałej” zielonej strzałki warto zastanowić się nad  “warunkowa”. Żadne przepisy, na które powołuje sie ZDM tego nie zabraniają. Poniżej przykładowy link do jej stosowania. http://info-car.pl/infocar/artykuly/zielona-strzalka-przepisy.html

Po zabudowie “palarni” problem wyjazdu z ul. Szyperskiej będzie jeszcze większy.

Zarząd Osiedla wystosował także pytanie do Magistratu z prośbą o ustalenie, obsługi komunikacyjnej budynku Wechty, zwrócił także uwagę na bezprawne wykorzystywanie przestrzeni publicznej i zniszczenie chodnika.

Pismo ZDM dotyczące zatoki przy Skwerze Bohaterów Akcji Bollwerk i zielonej strzałki – PDF

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. spot pisze:

    Dziękuję Tomasz Dworek.