Strona informacyjna o strefie uspokojonego ruchu

Na początku sierpnia informowaliśmy o  rozpoczęciu prac koncepcyjnych dotyczących kolejnego etapu wdrażania strefy uspokojonego ruchu w śródmieściu. Strefa ma za zadanie ułatwić życie mieszkańcom, pieszym i rowerzystom przez wyeliminowanie przeszkód w poruszaniu się i sprawienie by przestrzeń była przyjaźniejsza i bezpieczniejsza.

Z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto oraz firmy Biuro Inżynierii Transportu (opracowującej koncepcję etapu II i III strefy uspokojonego ruchu) powstała strona informacyjna dotycząca tego zadania: www.tempo30-poznan.pl.

Celem strony jest wyjaśnienie do czego służy i jak powinna wyglądać modelowa strefa uspokojonego ruchu, a także rozprawienie się z pewnymi mitami dotyczącymi strefy, przedstawienie naukowych faktów i pokazanie w jaki sposób strefa może wpływać na śródmieście.

Na stronie chcemy publikować kolejne etapy koncepcji strefy, a tym samym maksymalnie włączyć w proces konsultacji mieszkańców i sprawić by byli dobrze poinformowani o powodach stojących za poszczególnymi decyzjami projektowymi. To na poznańskim podwórku zupełnie nowa i bardzo transparentna forma konsultowania i informowania mieszkańców o rozważanych zmianach w przestrzeni miejskiej.

strona_strefa

Share