Strefa uspokojonego ruchu – zapraszamy do prac koncepcyjnych

Wraz z ZDMem oraz projektantami rozpoczynamy prace koncepcyjne dotyczące kolejnego etapu wdrażania strefy uspokojonego ruchu w śródmieściu. Strefa ma za zadanie ułatwić życie mieszkańcom, pieszym i rowerzystom przez wyeliminowanie przeszkód w poruszaniu się i sprawienie by przestrzeń była przyjaźniejsza i bezpieczniejsza.

Technikami stosowanymi w takich strefach są między innymi: przeniesienie miejsc postojowych z chodników na jezdnię, wyeliminowanie sygnalizacji świetlnej tam gdzie to możliwe i bezpieczne, zapewnienie bezpiecznych, zapewniających widoczność przejść dla pieszych, zapewnienie odpowiednio szerokich chodników w miejscu dużych potoków pieszych, uspokojenie oraz upłynnienie ruchu kołowego.

Opracowanie ma objąć przestrzeń wewnątrz układu ulic Garbary, Królowej Jadwigi, Ratajczaka, Św. Marcin, Al. Marcinkowskiego, Małe Garbary i ma zostać przygotowane w przeciągu trzech miesięcy. Analizowany obszar:

Zrzutekranu2013-08-5o231823.png

Wszystkich mieszkańców gorąco zachęcamy do partycypowania w tej akcji i nanoszenia na mapę własnych propozycji zmian na edytowalnej mapie: http://goo.gl/5J4Iyp

Liczymy na aktywne wsparcie mieszkańców, dzięki któremu będziemy mogli wypracować wspólnie najlepsze pomysłów.

Share