Staromiejska Migawka: wystawa i gala na Uniwersytecie Artystycznym

Wystawę prac autorstwa młodego pokolenia otworzyła gala wręczenia nagród w konkursie fotograficznym Rady Osiedla – Staromiejska Migawka. Wydarzeniu towarzyszyły występy taneczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 75, oprawa muzyczna zapewniona przez DJa RADAR oraz podziękowania dla autorów przekazane przez patrona konkursu władze Uniwersytetu Artystycznego.

Po fotografiach zgłaszanych do konkursu widać rosnącą z roku na rok dojrzałość artystyczną młodych ludzi oraz większą świadomość miejsca, w którym na co dzień przebywają – mówi Alicja Wilak, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla oraz przewodnicząca komisji konkursowej.

Od początku istnienia konkursu, wydarzeniu towarzyszy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac. W tym roku ponownie można ją oglądać w Atrium Uniwersytetu Artystycznego do 1 października. Prorektor prof. Maciej Kurak podkreślił jak wiele dla uczelni znaczy współpraca, która wywiązała się z Radą Osiedla Stare Miasto, zwłaszcza w promowaniu wartości estetycznych

A tak laureaci mówią o swojej pasji:

Patryk Rosiński, który otrzymał nagrodę główną, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 6

Najbardziej cenię sobie kontakt z ludźmi i emocje jakie nam towarzyszą robieniu portretów. Nie zamykam się tylko na te tematy, bo równie dobrze czuje się w fotografii makro, zdjęciach podróżniczych czy artystycznych. Nie lubię stać w miejscu, lecz cały czas się rozwijać. W wolnej chwili chętnie podróżuje. Interesuję się fotografią, grafiką oraz produkcją filmową, które zaczęły się od czasów podstawówki. Największym marzeniem jeśli chodzi o fotografie to mam nadzieję, że uda mi się uchwycić kiedyś taki moment w kadrze, który będzie miał znaczenie dla świata!

Mateusz Cugier – pierwsza nagroda w kategorii szkół podstawowych, uczeń 5 klasy sportowej o profilu piłkarskim w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Cytadelowców Poznańskich

Moja przygoda z fotografią zaczęła się ok. 2,5 roku temu, kiedy to na ósme urodziny dostałem w prezencie kamerkę sportową z opcją robienia zdjęć. Zacząłem od kręcenia krótkich filmików, następnie zainteresowałem się techniką timelapse czyli łączenia ze sobą serii zdjęć w film. Tematyką moich prac jest głównie architektura poznańska. Mamy wspaniałe zabytki, a dodatkowo co rusz powstają nowe budynki. W mieście dużo się zmienia, a ja te zmiany uwieczniam.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy jak najciekawszych ujęć. Szczególne podziękowania należą się radnej Małgorzacie Osińskiej oraz Piotrowi Grzywaczowi i Agnieszce Krupie z Uniwersytetu za współorganizację wydarzenia.

Osoby, które z różnych względów nie mogły dotrzeć na galę, proszone są o odbiór dyplomu wraz z albumem o Poznaniu w dniach 2 i 16 października br. w godz. 17 – 18, w siedzibie Rady Osiedla: ul. Młyńska 11 (internat Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 – domofon: 16)

zdjęcia: pan Cugier, Aneta Ubysz

Share

Zobacz również