Spotkajmy się na Mostowej! Dobrosąsiedzka siła!

Staromiejscy aktywiści zapraszają na kolejny, tym razem wiosenny festyn „Spotkajmy się na Mostowej”. Organizatorzy to grupa organizacji, stowarzyszeń i mieszkańców centrum Poznania działający na rzecz swojego Fyrtla Garbary.

W najbliższą sobotę 9 kwietnia na dziedzińcu Wielkopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego zaprezentują się lokalne podmioty – szkoły, organizacje pozarządowe, szkoły, artyści i rzemieślnicy!

Chcemy z jednej strony integrować sąsiadów z fyrtla, ale też pokazać wszystkim poznaniakom ogromny, ciągle niewykorzystany potencjał Garbar – mówi Katarzyna Hełpa Liszkowska, organizatorka wydarzenia z Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska.

Wydarzenie rozpocznie się w południe koncertem Wujka Ogórka, a wokół sceny na festynowych stoiskach będzie można wspólnie, rodzinnie zobaczyć rzemieślnicze i artystyczne pokazy.

Wokół Garbar skupionych jest kilkadziesiąt warsztatów rzemieślniczych, kilka galerii sztuki i szkół. Organizatorzy zapraszają na pokazy i warsztaty podczas których będzie można wykonać świąteczne ozdoby, uzyskać ogrodnicze i artystyczne porady albo skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabawy dla dzieci, dlatego na Mostowej nie zabraknie animacji i baniek mydlanych, na słodki poczęstunek zapraszają także poznańscy Kawalerowie Orderu Uśmiechu.

Spotkajmy się na Mostowej”, dziedziniec WSCKZiU, ulica Mostowa 6, 9 kwietnia od 12.00 do 14.30

Wydarzenie jest inicjatywą lokalną w ramach działań FYRTLA GARBARY – tworzą go partnerzy tej koalicji: WSKZiU nr 2 w Poznaniu, MOPR, Rada Osiedla Stare Miasto, Fundacja KREAKTYWATOR, Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Zielone Centrum, CIL Spójnik, CIL STARtownia STARomiejska, STowarzyszenie Pozytywnia, Fundacja Młyn Wsparcia, Międzynarodowa Fundacja OPEN, Poznańska Fundacja Artystyczna, Manufaktura Obrazów, Fundacja Zapis, Zespół Szkół Odzieżowych, Klub Seniora Niezły Młyn, Kawalerowie Orderu Uśmiechu, Paranormalsi, Zaułek Rzemiosła, Stowarzyszenie Pozytywnia, Poznańskie Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej

Przedsięwzięcie finansowane ze środków własnych współorganizatorów i dofinansowane przez Miasto Poznań w ramach programu Centrum Inicjatyw Lokalnych

Share

Zobacz również