Sportowy Puchar Starego Miasta

10 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportowego na Śródce odbył się kolejny Mecz Lekkoatletyczny o Puchar Rady Osiedla Stare Miasto. W zawodach udział wzięły szkoły podstawowe z terenu naszego osiedla.

Uczniowie startowali w czterech kategoriach wiekowych i w czterech konkurencjach: bieg na 60/100 m, 400 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Na koniec odbyła się sztafeta 8x200m, której udział brały 4 dziewczynki i 4 chłopców z każdej ze szkół.

Po zaciętym boju w klasyfikacji punktowej zwyciężyła SP 82, tuż przed SP 13. Na dalszych miejscach uplasowały się SP 75 i SP 40. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami byli: Wiktoria Loba, Jakub Menes, Laura Runka, Oskar Winiewicz (SP 13), Sandra Kaja (SP 40), Kacper Wawrzyniak (SP 75), Kacper Judkowiak, Michał Kałek i Szymon Lusiak (SP 82).

Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i upominki.

Bardzo ważne jest uprawianie sportu przez dzieci i młodzież. Od wielu już lat lekkoatletyczny miting jest okazją do szkolnej rywalizacji. Obecnie trwają prace nad przyszłorocznym budżetem Starego Miasta, chcemy zwiększyć środki na to sportowe wydarzenie i zakupić sprzęt sportowy dla placówek oświatowych – informuje radny Michał Kondella

Share

Zobacz również