Rybaki – zapraszamy na spacer po wyremontowanej ulicy

W czerwcu zakończył się remont ulicy Rybaki. Mocno zdegradowana przestrzeń przed zyskała zupełnie nowy wygląd. Jest więcej zieleni, nowa organizacja ruchu i nowe rozwiązanie w zakresie parkowania.

Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza mieszkańców na spotkanie podsumowujące remont ulicy Rybaki z udziałem przedstawicieli Poznańskich Inwestycji Miejskich realizujących przebudowę, Zarządu Dróg Miejskich oraz Straży Miejskiej. Zapraszamy na spacer po wyremontowanej ulicy, porozmawiajmy o tym, co można poprawić zarówno w zakresie prac budowlanych, rozwiązań komunikacyjnych oraz poprawiających bezpieczeństwo.

Spotkanie rozpocznie się przy skwerze na Strzałowej w poniedziałek, 27 sierpnia 2018, o godzinie 16:00.

Działania koordynują radni: Tomasz Dworek i Marcin Pilarczyk

Przebudowa ul. Rybaki kosztowała około 3 mln zł. Pieniądze na remont pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Przeprowadzone prace były uzgadniane z Plastykiem Miejskim, Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz Radą Osiedla. Podczas prac wykonano również nowe przyłącza kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie uliczne. Rozbudowany został też miejski monitoring wizyjny. Do budowy części chodnika wykorzystano m.in. kostkę granitową staroużytkową. Teraz do dyspozycji pieszych są chodniki o szerokości od 2 do 3,5 metrów. Wzdłuż ul. Rybaki pojawiło się więcej zieleni oraz mała architektura – przybyło ponad 20 drzew, 5 ławek i 400 m² terenu zagospodarowanego pod zieleń niską.

Wprowadzona stała organizacja ruchu zakłada przejazd jednokierunkowy od ul. Strzałowej do ul. Krakowskiej oraz od ul. Strzałowej za skwerem w kierunku ul. Strzeleckiej. Odcinek ul. Rybaki od skweru w kierunku ul. Strzeleckiej został wykonany, jako strefa pieszo jezdna, co oznacza, że wysokość chodnika jest zrównana z nawierzchnią asfaltową. Na tym odcinku wprowadzony został zakaz zatrzymywania i postoju dla pojazdów. Odcinek od ul. Strzałowej przy skwerze do ul. Krakowskiej jest odcinkiem jednokierunkowym ze strefą parkowania dla pojazdów. Uporządkowano parkowanie aut przy trzech skrzyżowaniach – samochody parkują w przepisowej odległości minimum 10 metrów od skrzyżowań.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu został wdrożony nowy sposób parkowania dedykowany mieszkańcom. Mają oni do dyspozycji około dwudziestu miejsc parkingowych między ulicą Kwiatową a Krakowską.

Po zachodniej stronie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami ulic Rybaki/Krakowska i Rybaki/Kwiatowa, w godzinach 18:00 – 8:00, będzie obowiązywać zakaz postoju. Znak nie będzie dotyczył pojazdów z identyfikatorami mieszkańców sektora czwartego Strefy Płatnego Parkowania, na którym znajduje się m. in. ul. Rybaki. To nowatorskie rozwiązanie, realizowane w Poznaniu po raz pierwszy.

Share

Zobacz również