PTBS czynsze, czy mogą być niższe?

Mieszkańcy osiedla Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zwrócili się do radnych z prośbą o wsparcie dotyczące ograniczenia podwyżek czynszu w zasobach PTBS. Wysoki wzrost opłat wynikający z kilku czynników nie wszystkich zależnych od miejskiej spółki jest dużym problemem dla wielu lokatorów. W skład zasobów PTBS wchodzi kilka osiedli i budynki oddawane na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Zarząd Osiedla zwrócił się z prośbą o informacje dotyczące sytuacji kredytowej, spłaty zobowiązań w odniesieniu do poszczególnych osiedli PTBS, szczególnie w odniesieniu do zasobów PTBS na Starym Mieście.

Pismo zawierało następujące pytania: [1] Jakie jest zadłużenie poszczególnych etapów inwestycyjnych, osiedli, jakie są terminy zakończenia spłat bankowego zadłużenia? [2] Czy jak w projekcie mieszkań z dojściem do własności w przypadku innych zasobów TBS możliwa jest zmiana formuły i wykupienia najmowanych lokali?

Poniżej odpowiedź Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W korespondencji zabrało odpowiedzi dotyczącej terminów zakończenia spłat zadłużenia. Radni będą o to dopytywali.

Temat koordynuje radny Tomasz Dworek

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *