Poznajmy się na Mostowej!

Przy Mostowej, ulicy o ciekawej historii mieści się wiele ważnych dla naszego miasta i mieszkańców instytucji i firm. W sobotę, 4 września na dziedzińcach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Instytutu Zachodniego będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach: od spektaklu teatralnego dla dzieci, poprzez porady fizjoterapeuty, warsztaty plastyczne i fotograficzne dla dzieci i dorosłych, po pokaz sprzętu strażackiego i koncert wirtuoza wiolonczeli elektrycznej.

Poznajmy się na Mostowej to impreza, której celem jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnych ulicy Mostowej o okolic ale także zaproszenie dla wszystkich poznaniaków do poznania potencjału lokalnych instytucji, firm i mieszkańców fyrtla.

Dzięki takim wydarzeniom jak Poznajmy się na Mostowej wszyscy mają okazję dowiedzieć się o sobie nawzajem i być może nawiązać współpracę. Działając razem i korzystając wzajemnie ze swoich zasobów i wiedzy możemy osiągnąć dla naszej społeczności więcej i mniejszym wysiłkiem – mówi Iwona Kręglewska, Organizator Społeczności Lokalnej

Atrakcje przygotowały m.in. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Instytut Zachodni, gospodarze imprezy. Każdy, bez względu na wiek znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Od spektaklu teatralnego dla dzieci, po porady fizjoterapeuty, warsztaty plastyczne i fotograficzne dla dzieci i dorosłych, po pokaz sprzętu strażackiego i koncert wirtuoza wiolonczeli elektrycznej.

Poznajmy się na Mostowej to okazja do zaprezentowania poznaniakom oferty m.in. staromiejskich centrów Inicjatyw Lokalnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Gabinetu Prezydenta.

Poznajmy się na Mostowej, sobota, 4 września, godz. 11:00 – 14:00, dziedzińce Instytutu Zachodniego oraz WSCKZiU nr 2 (Mostowa 27 a oraz Mostowa 6).

WSPÓŁORGANIZATORZY

WSCKZiU nr 2 w Poznaniu – Kształcenie Służb Medycznych i Społecznych – z powodzeniem kształci grono zawodowców w obszarach medycznych i społecznych, którzy znajdują zatrudnienie w sektorze usług medycznych i opiekuńczych na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju. Ich kwalifikacje są wysoko cenione przez pracodawców.

W skład WSCKZiU nr 2 w Poznaniu wchodzą:
Medyczne Studium Zawodowe im. PCK, które kształci na kierunkach: opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, technik dentystyczny, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna ( kandydat do MSZ im. PCK musi posiadać wykształcenie średnie bez matury).

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Poznaniu prowadzi kształcenie w formie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych: fotograf, florysta, technik reklamy ( kandydat do CKU nr 2 w Poznaniu musi być pełnoletni – bez wykształcenia średniego).

Kolegium Pracowników Służb Społecznych, które kształci pracowników socjalnych ( kandydat do Kolegium musi posiadać świadectwo maturalne).

Szkoła jest placówką posiadającą bogatą infrastrukturę dydaktyczną, którą stanowią nowocześnie wyposażone pracownie zawodowe, stanowiska do symulowanych działań praktycznych, pracownia komputerowa, biblioteka. Kadra pedagogiczna to nauczyciele z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, stosujący różnorodne formy i metody nauczania, na bieżąco uzupełniający swoją wiedzę i umiejętności, śledzący nowinki techniczne, które z powodzeniem wykorzystują w pracy dydaktycznej.

NAUKA JEST BEZPŁATNA, NIE MA OGRANICZEŃ WIEKOWYCH, BEZ EGZAMINÓW WSTĘPNYCH !
W ramach CKU nr 2 w Poznaniu realizowane są także płatne – komercyjne kursy i szkolenia.
WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: www.wsck.pl

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *