Pocztówki z kwarantanny – warto wysłać do przyjaciół

To są szczególne pocztówki, bo będą oddawały nas stan, gdy zostaliśmy zamknięci w domach, gdy wielu z nas zadawało sobie pytanie i co teraz będzie? Na wystawie w pracowni Sztuka Pączek na Placu Cyryla Ratajskiego zobaczyć było można pocztówki stworzone przez dzieci i studentów.

Na czas pandemii i nauczania zdalnego w I Pracowni Rysunku WEAiK Uniwersytetu Artystycznego został sformułowany dodatkowy temat – „Trzy najważniejsze słowa”. Prace przybrały formę kartek pocztowych, za pomocą których studenci próbowali zdefiniować przyczyny i skutki zaistniałej sytuacji, przekazali swoje refleksje, odczucia i niepokoje, stawiali pytania o przyszłość naszej Planety.

Zadanie przekazane dzieciom polegało na zaprojektowaniu – namalowaniu własnej pocztówki z czasów kwarantanny, kiedy uczniowie nie chodzili do szkoły. Praca miała być elementem pamięci o swoich kolegach i koleżankach – informuje Anna Maria Brandys z Fundacji Jak Malowana

Jakie są „Pocztówki z kwarantanny”, tego można się dowiedzieć na wystawie, której wernisaż odbył się w piątek 4 sierpnia w Galeria Stowarzyszenia MUA / Sztuka Pączek.

Każdy kto odwiedzi Sztuka Pączek w okresie trwania wystawy może zabrać wybrane pocztówki dla siebie i np. rozesłać je do bliskich. Wystawa potrwa do 16 października 2020 roku.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, Fundacji Jak Malowana oraz Miasta Poznań.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *