Pocztówki z kwarantanny – warto wysłać do przyjaciół

To są szczególne pocztówki, bo będą oddawały nas stan, gdy zostaliśmy zamknięci w domach, gdy wielu z nas zadawało sobie pytanie i co teraz będzie? Na wystawie w pracowni Sztuka Pączek na Placu Cyryla Ratajskiego zobaczyć było można pocztówki stworzone przez dzieci i studentów.

Na czas pandemii i nauczania zdalnego w I Pracowni Rysunku WEAiK Uniwersytetu Artystycznego został sformułowany dodatkowy temat – „Trzy najważniejsze słowa”. Prace przybrały formę kartek pocztowych, za pomocą których studenci próbowali zdefiniować przyczyny i skutki zaistniałej sytuacji, przekazali swoje refleksje, odczucia i niepokoje, stawiali pytania o przyszłość naszej Planety.

Zadanie przekazane dzieciom polegało na zaprojektowaniu – namalowaniu własnej pocztówki z czasów kwarantanny, kiedy uczniowie nie chodzili do szkoły. Praca miała być elementem pamięci o swoich kolegach i koleżankach – informuje Anna Maria Brandys z Fundacji Jak Malowana

Jakie są „Pocztówki z kwarantanny”, tego można się dowiedzieć na wystawie, której wernisaż odbył się w piątek 4 sierpnia w Galeria Stowarzyszenia MUA / Sztuka Pączek.

Każdy kto odwiedzi Sztuka Pączek w okresie trwania wystawy może zabrać wybrane pocztówki dla siebie i np. rozesłać je do bliskich. Wystawa potrwa do 16 października 2020 roku.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, Fundacji Jak Malowana oraz Miasta Poznań.

Share

Zobacz również