Środki finansowe pochodzące z płatnej strefy parkowania to te pozyskane z opłat w parkometrach czy poprzez aplikację oraz z abonamentów dla mieszkańców. Zarząd Dróg Miejskich przesłał do rad osiedli zestawienie wskazujące kwoty, które przeznaczone zostaną na remonty ulic i chodników w danych fyrtlach.
Choć miejski wydział i partyjni radni miejscy na każdym spotkaniu podkreślają, ze nie są to pieniądze w dyspozycji rad osiedli to cieszy konsultacja w zakresie oczekiwanych remontów.
W piśmie do RO Stare Miasto Zarząd Dróg Miejskich informuje, że zaopiniował negatywnie wykonanie prac remontowych ul. Dominikańskiej i ul. Wronieckiej. Prace remontowe na wskazanych ulicach będą mogły zostać wykonane dopiero po zakończeniu przebudowy płyty Starego Rynku.
Na tych ulicach wokół Starego Rynku zamiast asfaltu powinna pojawić się przyjazna dla pieszych kostka brukowa podkreślająca historyczne walory centrum Poznania.
W tym roku ZDM przeprowadzi remont chodnika Al. Niepodległości (na odcinku od ul. Kutrzeby do ul. Armii Poznań).
Pytaliśmy także o remont chodników przy ulicy Garbary
Tu ZDM wyjaśnia, że rewaloryzacja nawierzchni może nastąpić po uszczegółowieniu zakresu prac oraz uzgodnienia materiału z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Radnym zależy tu także na nasadzeniach drzew w ziemi zarówno przy samej ulicy jak i otoczeniu Placu Bernardyńskiego.
Radni wskazali także na konieczność remontu chodników na Chwaliszewie
Prace rewaloryzacyjne powinny być prowadzone zarówno na samym trakcie królewsko – cesarskim jak i uliczkach w fyrtlu. Tu jednak także konieczne są prace inwentaryzacyjne jak i uzgodnienia z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Jest także szansa na pojawienie się drzew na tej ulicy. W ramach środków osiedlowych przygotowywany jest projekt organizacji ruchu, który bez uszczerbku miejsc parkingowych pozwoli na nasadzenie roślin w gruncie.