Plac Kolegiacki zamknięty dla samochodów

8 maja rozpoczyna się kolejny etap prac archeologicznych, które obejmą cały obszar Placu Kolegiackiego. Są to roboty poprzedzające rewitalizację staromiejskiej przestrzeni.

Tym samym zlikwidowany zostanie parking na Placu Kolegiackim, wprowadzona zostanie także nowa organizacja ruchu. Najbliższym parkingiem będzie ten zlokalizowany przy ul. Za Bramką [wjazd z ul. Wszystkich Świętych]

Do dyspozycji kierowców będą także pozostałe miejsca parkingowe dostępne w najbliższym sąsiedztwie w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Ulica Wszystkich Świętych na odcinku od ul. Za Bramką do ul. Garbary będzie dwukierunkowa, co ułatwi dojazd do parkingu.

Radni Osiedla Stare Miasto zwracają jednak uwagę, na złe oznakowanie nowego miejskiego parkingu i brak informacji o ofercie handlowej.

Do dziś – co dziwi nie jest dostępna strona internetowa komercyjnego – miejskiego parkingu, brak także numeru telefonicznego. Taki brak podstawowej wiedzy nie sprzyja działaniom porządkującym komunikację samochodową na Starym Mieście – zaznacza radny Sławomir Cichocki

Share

Zobacz również