Piknik Staromiejski – piękna pogoda i tłumy poznaniaków

Za nami kolejny Rodzinny Piknik Staromiejski ze wspaniałą słoneczną pogodą i mnóstwem atrakcji dla dzieci i rodziców. Z artystycznymi wydarzeniami konkurował plac zabaw Wartofrajda, ale poszczególne występy na scenie i zajęcia plastyczne przyciągały tłumy mieszkańców Starego Miasta i Poznania.

Oblegane były warsztaty lalkarskie, młodzi designerzy zmagali się z przygotowaniem strojów pod czujnym okiem zdolnych uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych z ul. Kazimierza Wielkiego.

Byliśmy pod wrażeniem zainteresowania zajęciami i kreatywnością dzieci, ale też rodziców pomagających z zapałem w tworzeniu oryginalnych kreacji – mówi Lidia Koralewska, staromiejska radna i organizatorska warsztatów. Przygotowaliśmy ponad 50 latek, wszystkie pięknie prezentowały się na zakończenie kreatywnego spotkania.

Mocno oblegane były także warsztaty latawcowe zakończone konkursem i Puchar Prezydenta Poznania. Jury miało trudne zadanie wytypowania zwycięzcy. Latawce były bardzo oryginalne, a wszyscy młodzi twórcy otrzymali za swoją pracę podziękowania i upominki.

Sporo fanów odwiedzało stoisko młodych tancerek ze Szkoła Tańca i Baletu Fouetté, które swoje umiejętności pokazywały zarówno w parkowym amfiteatrze jak i na głównej scenie. Młode artystki zaprezentowały m.in. „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” – baletową opowieść inspirowana naszym miastem.

Warto docenić występy seniorów i najmłodszych m.in. z Przedszkola nr 23, Szkoły Musicalowej Erato, zespołów teatralno – estradowych „Mix” oraz „Esy Floresy”, a także uczniów Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich.

Na rodzinnych piknikach zawsze uwagę najmłodszych przyciągają służby mundurowe. Dla dzieci wielką atrakcją była możliwość zobaczenie od środka strażackiego wozu czy spotkanie z policją konną. Starsi mogli bezpłatnie oznakować swoje rowery. A w przypadku obdartego, skaleczonego kolana policjanci ratowali plastrem i opatrunkiem.

Pracownicy Centrum Inicjatyw Rodzinnych informowali o ofertach wsparcia jakie mogą otrzymać rodziny w Poznaniu.

Sobotni piknik zakończył Happening Teatru Muzycznego „Wyginam Śmiało Ciało” ze spektaklu Madagaskar oraz koncert zespołu muzycznego Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

Piknik to także okazja do rozmów o problemach, ale też  dobrych rzeczach, które dzieją się na Starym Mieście. O zmianach na Chwaliszewie opowiadał m.in. właściciel lodziarni pan Arnold Malanowski, podkreślając że fyrtel ten mocno się zmienia, jest więcej turystów, ale też niepokoją nowe inwestycje i trudna komunikacja w kierunku Ostrowa Tumskiego. Seniorzy pytali m.in. o miejsca spędzania wolnego czasu.

Dla wszystkich przygotowaliśmy zdrowy poczęstunek, jabłka i arbuzy.

Całość przygotowała i wyprodukowała Fundacja ARS. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w organizację staromiejskiego święta. Dziękujemy mieszkańcom za dobre słowa i zgłaszane problemy. To było także dla nas radnych dobre spotkanie.

Kolejne wydarzenia Dni Starego Miasta to X rowerowy Zlot Starego Marycha (26 września) i październikowe podsumowanie projektu Dobry Sąsiad

zdjęcia: Łazęga Poznańska, Tomasz Dworek, Fundacja Ars

Share

Zobacz również