Nowa toaleta nad Wartą

Młodzi architekci zaprojektują oryginalną toaletę, która umieszczona zostanie przy ulicy Estkowskiego, w północnej części Starego Koryta Warty. Najciekawszy projekt wybrany zostanie w konkursie. W marcu miasto przeprowadziło warsztaty dla mieszkańców, aby zebrać pomysły na rewitalizację tego obszaru.

Nowa toaleta zbudowana zostanie w północnej części Starego Koryta Warty obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego. Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć budynek z funkcją toalety na stałe nie posadowiony do gruntu, zaplanować przestrzeń wytyczającą zmiany w najbliższym otoczeniu oraz zaprojektować funkcje dodatkowe atrakcyjne dla mieszkańców – oświetlenie terenu boiska i punkt wypożyczenia sprzętu sportowego lub zaproponować własne.

Warsztaty, zorganizowane z inicjatywy Fundacji Made in Art oraz Oddziału Rewitalizacji Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta dotyczyły obszaru Starego Koryta Warty, który fragmentami jest wciąż nieatrakcyjny i funkcjonalnie nieadekwatny do potencjału, jaki posiada. Z tych względów dzielnica Chwaliszewo wraz ze Starym Korytem Warty są objęte Miejskim Programem Rewitalizacji.

Wśród proponowanych przez mieszkańców rozwiązań są elementy małej architektury o podstawowych funkcjach (miejsca do siedzenia, wypoczynku, zabawy, oświetlenie, kosze na odpady itd.), które będą jednolite stylistycznie i poprzez swój plastyczny wyraz podkreślą charakter Starego Koryta.

Wskazywano także na wprowadzenie w sąsiedztwie boiska małego obiektu o funkcjach zaplecza sanitarnego i rekreacyjno-sportowego.

Termin nadsyłania projektów upływa 8 maja, a wyniki zostaną ogłoszone 22 czerwca 2017 r. Konkurs organizowany przez KOŁO ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

Od 5 do 15 czerwca na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

 fot. Maciej Nowaczyk / KOŁO / materiały prasowe

Share

Zobacz również