Nowe ławki, stojaki rowerowe i donice

Nowe ławki i stojaki rowerowe. Donice w nowych lokalizacjach.

Donice ul. Wrocławska, fot. Stowarzyszenie ul. Wrocławska Potrzeby związane z małą architekturą są ogromne, mieszkańcy zgłaszają sporo propozycji lokalizacji nowych ławek czy stojaków na rowery. Biorąc pod uwagę ograniczone środki, to trudne zadanie dla radnych – wytypowania tych miejsc, w których meble miejskie będą najbardziej potrzebne. Radni zaproponowali m.in. nowe lokalizacje donic z ulicy Wrocławskiej, ławek i stojaków rowerowych.

W ramach konsultacji społecznych przedsiębiorcy, mieszkańcy i właściciele nieruchomości z ulicy Wrocławskiej zrezygnowali z możliwości usytuowania na wyremontowanym deptaku istniejących wcześniej ławek i donic na zieleń. Ławki zamiast być miejscem spoczynku stały się elementem gromadzącym hałaśliwe grupy osób pijących nielegalnie alkohol.

Było to uciążliwe dla wszystkich: mieszkańcy czuli dyskomfort i zagrożenie, a według przedsiębiorców zniechęcało do robienia zakupów w okolicznych sklepach. Dodatkowo sytuacje te nie przysparzały chluby Poznaniowi.

Ostatecznie być może na Wrocławskiej pojawią się siedziska i nowe donice z zielenią – szczegóły z mieszkańcami stara się dopracować Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania.

Radni wskazali nowe lokalizacje małej architektury: ławek m.in. przy ulicy Mostowej przy przystanku autobusowym na wysokości Muzeum Etnograficznego, na ul. Ratajczaka przy Bibliotece Uniwersyteckiej, donic: przy ulicach Wielkiej, Wodnej i Piaskowej.

Donice z zielenią mają nie tylko upiększać ulice ale także w wielu przypadkach być elementem porządkującym komunikację w ramach powstającej Strefy Tempo 30. Dlatego też Radni wciąż liczą na dotowanie nowej małej architektury również ze środków zarezerwowanych na rozszerzenie Strefy.

Dodatkowe ławki sfinansowane z budżetu Rady Osiedla pojawią się przy ul. Towarowej, przed budynkiem Uniwersytetu Ekonomicznego. Radni zaproponowali również nowe stojaki na rowery: w okolicach Placu Wielkopolskiego, przy Poczcie Polskiej na Kościuszki, a także w kilku punktach Półwiejskiej na miejscach wyłączonych z ruchu, m.in. przy skrzyżowaniu z ulicami Długą / Ogrodową i Kwiatową.

Dziękujemy mediom za wsparcie tematu:

http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2016-06-06/bedzie-gdzie-usiasc-bedzie-gdzie-chodzic-na-starym-miescie

http://www.lepszypoznan.pl/2016/06/06/nowe-lawki-stojaki-na-rowery-i-donice-z-zielenia-na-starym-miescie.html

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20196725,wiecej-lawek-na-starym-miescie-ale-juz-nie-dla-meneli.html#BoxLokPozLink

http://epoznan.pl/news-news-67590-Stare_Miasto_na_Wroclawskiej_bez_lawek._„Przyciagaly”_bezdomnych_i_pijacych_alkohol

 

Share

Zobacz również