Nad Wartę wstęp wzbroniony?

Deweloper stawiający inwestycję przy ulicach Chwaliszewo / Tylne Chwaliszewo zablokował przejście nad Wartę. Staromiejscy radni starają się wyjaśnić sytuację.

Pytania zostały wysłane do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej – Wód Polskich, do którego należą działki nr 54 i 56 oraz przedstawiciela dewelopera Spółki Atal. Na odpowiedź musimy poczekać do poniedziałku.

Jeżeli już umowa została podpisana przez państwową osobę prawną – Państwowe Gospodarstwo Wodne – Wody Polskie [dawnej RZGW] a deweloperem to powinien tu być wzięty pod uwagę przede wszystkim interes zarówno mieszkańców jak i poznaniaków korzystających z wypoczynku nad rzeką.

Póki co tak się nie stało, należy tak zaplanować budowę, by inwestycja umożliwiała bezpieczne przejście nad Wartę. Podmiot Skarbu Państwa powinien przede wszystkim brać pod uwagę interes społeczny a nie prywatny – mówi radny Tomasz Dworek, który podjął interwencję.

Niewielkie przesunięcie płotu może zapewnić przejście ścieżką przez działkę nr 58. Deweloper zapewniał o konieczności współpracy z lokalną społecznością więc mamy nadzieję, na korektę ustawienia ogrodzenia.

Przypominamy, że inwestycja spotkała się z sprzeciwem mieszkańców Chwaliszewa, krytyczny stosunek ma także Rada Osiedla, wskazując m.in. na konfliktogenne zaplanowanie komunikacji wąską uliczką Tylne Chwaliszewo oraz wielkość i wysokość budynku [w stosunku do sąsiednich inwestycji]


—————————————————————————————-

Share

Zobacz również