Nad Wartę prościej. Przesunięty płot

Dobrze, że udaje się czasem zweryfikować niemądre działania. Udało się przesunąć płot blokujący przejście nad Wartę. Szkoda, że to takiej, wydawać  by się mogło prostej sprawy trzeba angażować sztab urzędników i media.

To dobre działania dewelopera, spółki Atal, która uzyskała możliwość dzierżawy dużo większej powierzchni. W każdym razie tak wynika z mało precyzyjnego pisma państwowej spółki Wody Polskie do której należy ten teren. A w interesie społecznym leży zapewnienie dobrzej komunikacji nad rzekę i nadwarciańskie łąki.

Staromiejscy radni mają nadzieję, że ta sporej wielkości przestrzeń, mająca przede wszystkim służyć interesom publicznym wykorzystana będzie przez dewelopera – spółkę giełdową, podlegającą publicznej ocenie i wycenie na potrzeby inwestycji, a nie półdziki parking. Miejsca postojowe znajdują się kawałek dalej na parkingach przy ulicy Chwaliszewo.

[interwencję podjął radny Tomasz Dworek]Dziękujemy mediom za pomoc:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23247454,nowa-inwestycja-na-chwaliszewie-i-od-razu-utrudniony-dostep.html

https://wtkplay.pl/video-id-38150-inwestycja_na_chwaliszewie_zagrodzila_mieszkancom_zejscie_nad_warte_spolecznicy_mowia_to_dopiero_poczatek_problemow

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/poznan-deweloper-ogrodzil-czesc-sciezki-spacerowej-nad-warta-zdjecia,13079251/

 

Share

Zobacz również