Możesz pomóc w nauce staromiejskim juniorom! Szukamy wolontariuszy!

Staromiejska Fundacja Junior poszukuje osób odpowiedzialnych, wesołych, dynamicznych, skorych do działania i chcących pomagać dzieciom w nauce, bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy juniorów.

Fundacja działa według formuły 1 WOLONTARIUSZ = 1 JUNIOR. Wolontariusze spotykają się z juniorami najczęściej raz w tygodniu, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.

Juniorzy wybierani są przez szkolnych psychologów/pedagogów spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 przy Estkowskiego, nr 82 przy ulicy Krakowskiej oraz nr 66 na Winogradach.

Misją fundacji jest rekrutacja wolontariuszy, których zadaniem jest prowadzenie korepetycji dla dzieci mających problemy z nauką oraz organizowanie im czasu wolnego poprzez angażowanie je w różnorodne wydarzenia kulturalne oraz sportowe.

Wierzymy, że szansa rozwoju edukacji, poszerzania kultury osobistej oraz promocji sportu powinna przysługiwać wszystkim dzieciom niezależnie od tego w jakich warunkach są wychowywane – możemy przeczytać na stronie internetowej fundacji.

Fundacja Junior wspiera więc rodziny o niskich dochodach, w których ograniczony jest dostęp do edukacji oraz ośrodków kultury i sportu. Naszym celem jest pomoc w budowie społeczeństwa wykształconego, kulturalnego i wysportowanego.

Zainteresowanych pomaganiem fundacja prosi o kontakt: fundacjajunior@gmail.com lub telefon: 782-784-684

Share

Zobacz również