Lewandowskiej / Wrocławska, jak uporządkować ten fyrtel?

Skwerek przy Lewandowskiej i Wrocławskiej to jedno z popularniejszych miejsc w Poznaniu, tu spotykają się imprezowicze zmierzający na Stary Rynek, fyrtel też przyciąga bezdomnych i amatorów picia pod chmurką. Przy murze miejskim i ścianie dawnego historycznego hotelu Saskiego znajduje się psia toaleta. Jak się okazuje, nie tylko psia!

W tym miejscu razem ze studentkami Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Adama Mickiewicza spotkali się staromiejscy radni. Studentki w ramach zajęć na przygotowują koncepcję zagospodarowania tego fyrtla, która podniosłaby jakoś otoczenia i proszą o wypełnienie krótkiej ankiety: https://bit.ly/3xMmmN9

Pierwsze wnioski z dyskusji z mieszkańcami i użytkownikami tej przestrzeni wskazują na potrzebę większego porządku. Jest tam taka gemela, że mój pies nawet tam nie zagląda – komentowała jedna z internautek. Niestety wielu właścicieli czworonogów uważa, że tu nie trzeba sprzątać po swoich pupilach.

Niektórzy zwrócili uwagę, że być może potrzebna jest tu miejska toaleta. Ale przecież bezpłatne WC znajduje się w Kupcu Poznańskim, szalet miejski jest przy Zielonej i na Starym Rynku. Sporo głosów dotyczyło gołej ściany na której powinien znaleźć się mural.

Ciekawi jesteśmy wniosków z ankiety i koncepcji zmian przygotowanej przez studentki. W działaniach uczestniczyli radni: Lidia Koralewska, Jacek Maleszka, Tomasz Dworek

Share

Zobacz również