Koncert w Auli VIII LO – zaproszenie

Dyrekcja VIII LO zaprasza na wyjątkowy koncert wybitnej pianistki Miyako Arishima. Zapraszamy do pięknej auli przy ul. Cegielskiego. Koncert odbędzie się w poniedziałek 30 maja, o godzinie 16:30. Wstęp wolny.

Miyako Arishima, materiały prasoweUrodzona w 1992 roku w Kumamoto Miyako Arishima ukończyła w 2010 roku szkołę muzyczną w Tōhō Gakuen.W marcu bieżącego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego otrzymała dyplom z wyróżnieniem w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń i Agaty Nowakowskiej-Gumieli.

Jest laureatką wielu konkursów w Azji, a w 2011 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rok później uhonorowano ją wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie, a w roku 2013 otrzymała Krishima Music Festival Award na 35. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishimie (Japonia) oraz V nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (Niemcy).

Występowała z recitalami w Japonii, Polsce i w Niemczech, koncertowała z orkiestrami symfonicznymi Kiusiu i Kumamoto, Orkiestrą Filharmonii w Sendai i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

W ubiegłorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie przeszła do drugiego etapu, co przysporzyło jej wielu wiernych sympatyków doceniających kunszt artystyczny i jedyny w swoim rodzaju przekaz, który niesie muzyka fortepianowa w jej mistrzowskim wykonaniu.

Koncert Miyako Arishimy – 30 maja, godzina 16:30, Auli VIII LO ul. H. Cegielskiego 1 w Poznaniu

Aula VIII LO, materiały informacyjne

Share

Zobacz również