Kino Kawiarnia i spacer – sierpniowe soboty na Garbarach!

1875 metrów historii Poznania będzie można poznać podczas cyklicznego wydarzenia Kino Kawiarnia i spacer na Garbarach! Spacer z przewodnikiem zakończy się słodkim poczęstunkiem, a z powodu pandemii nie będzie kina, za to organizatorzy zapraszają na ciekawą wystawę i konkurs z nagrodami! Wystarczy uważnie słuchać opowieści o historii wyjątkowej ulicy!

Uczestnicy wydarzenia przemierzą Garbary wte i wewte, od Placu Bernardyńskiego do Starej Rzeźni, a po drodze Kantor Krzyżanowskiego, Liceum Marii Magdaleny, arsenał artyleryjski i osada Św. Gotarda, wchłonięta przez lokacyjny Poznań… Ale Garbary to przede wszystkim mieszkańcy i przedsiębiorcy z Zaułku Rzemiosła, a także kilka galerii i restauracji od burgerowni po gruzińską, wegańską i poznańską kuchnię! I właśnie jedna z nich po spacerze z przewodnikiem zaprasza na słodkie, a Galeria w Bramie na wystawę „Poznań w czasach pandemii”

Przechadzki rozpoczynać się będą w dwie wakacyjne soboty, 7 i 14 sierpnia o godzinie 12, pod charakterystyczną kamienicy pod numerem 47, gdzie mieści się Galeria w Bramie. Tam kurator wystawy Marcin Muth opowie o mieszkańcach Garbar i projektach rewitalizacyjnych fyrtla.

Kino Kawiarnia i Spacer to przedsięwzięcie rewitalizacyjne Miasta Poznań organizowane przez Manufakturę Obrazów we współpracy z Fundacją Zapis. To ważne spotkania z jednej strony o charakterze historycznym i turystycznym, ale przede wszystkim to element działań zmierzających do zmiany tego fragmentu Poznania na bardziej przyjazny dla mieszkańców. W bliskiej przyszłości ulica przejdzie spore zmiany, od rewitalizacji Starej Rzeźni, poprzez tramwaj z Naramowic, utworzenie skweru przy Stawnej, po odnowienie Barnardynów, takie pozytywne zmiany muszę być akceptowane przez ludzi związanych z fyrtlem: mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości. Dialog wspiera tu Rada Osiedla Stare Miasto starając się pobudzać do działania wielu lokalnych społeczników i aktywistów.

Kino Kawiarnia i spacer! Sobotnie przechadzki po Garbarach! 7 i 14 sierpnia, godz. 12:00, początek pod Galerią w Bramie, Garbary 47.

Więcej informacji na temat działań rewitalizacyjnych prowadzonych przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta na stronie: www.poznan.pl/odnowa

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *