Kiedy będzie działała fontanna na Zielonej?

Na Placu Kolegiackim nowa fontanna cieszy mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Podobne wodne atrakcje funkcjonują na Św. Marcinie i Placu Wolności. Niestety od ponad dwóch lat staromiejscy radni nie mogą doprosić się naprawy fontanny na Zielonych Ogródkach.

O to dlaczego nie działa fontanna pytają mieszkańcy a staromiejscy radni interweniują w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Ciągle otrzymujemy wymijające odpowiedzi – mówi Lidia Koralewska z Rady Osiedla Stare Miasto. Najpierw był to stan epidemii, potem szukanie uszkodzenia albo firmy, która będzie w stanie usunąć usterkę.

Aż trudno uwierzyć, że przez kilkadziesiąt miesięcy nie można zaleźć serwisanta, firmy, która zdiagnozuje problem i przywróci wodny mechanizm do działania.  

Zielone Ogródki to jeden z ulubionych skwerów mieszkańców Starego Miasta. W upalne dni mieszkańcy centrum, rodziny z dziećmi i seniorzy nie mogą w pełni cieszyć się jego urokiem.

19 grudnia 2008 skwer otrzymał imię prof. Zbigniewa Zakrzewskiego, ekonomisty i miłośnika naszego miasta, autorka książkowych przechadzek. W tym samym czasie teren uporządkowano i zbudowano oryginalną fontannę, przedstawiającą zadbanego i dobrze odżywionego mieszkańca miasta (tzw. profesora), dziewczynkę i psa, z niepokojem wyczekujących deszczu, co było odpowiedzią na zagrożenia ekologiczne XXI wieku. Autorem rzeźb jest Norbert Sarnecki.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *