Garbary. Kiedy drzewa w ziemi i równe chodniki?

Co dalej na Garbarach? Rewitalizacja rynku Bernardyńskiego, nowe chodniki i drzewa w ziemi. To plany na najbliższe 3 lata. Cel na przyszły rok to zeskanowanie podziemnej infrastruktury i wskazanie miejsc, w których zasadzone zostaną drzewa! O zmianach na Garbarach rozmawialiśmy dziś z prezydentem Mariuszem Wiśniewskim

Uchwalony został mpzp na Bernardynów, który umożliwił szereg działań. Tak, wszyscy chcielibyśmy więcej straganów, ale ich liczba uzależniona jest od naszych preferencji zakupowych. Po prostu kupujmy pyry i owoce na rynku zamiast w markecie. Choć, gdyby spółka Targowiska miała chęci do działania to rynek mógłby żyć także innymi wydarzeniami jak pchli targ czy giełdy rowerowe, święto pomidora, kiermasz podręczników szkolnych itd., itp.

Poprzedni mpzp zakładał podziemny parking pod placem, z wielu powodów to nierealne przedsięwzięcie, zabiegamy za to za parkingiem wielopoziomowym przy Marii Magdaleny który potrzebny jest do obsługi stale rozbudowywanego szpitala onkologicznego.

Planowane jest też Święto Garbar, tu pomysłów też nie brakuje, zwłaszcza po kilku udanych wydarzeniach na Bernardynach. Ciekawie może wyglądać przemarszu z orkiestrą z Kolegiackiego na Bernardyny! Są plany mapy i strony www z różnymi warstwami, bo z czego znany jest fyrtel? Z zakładów rzemieślniczych, z warzywniaków i ulicy z największą liczbą galerii – ale sztuki – przy jednej ulicy!

Mamy nadzieję, że uda się we wrześniu zorganizować duże spotkanie wszystkich zainteresowanych zmianami w Fyrtlu Garbary.

W spotkaniu w terenie udział wzięli: radni Tomasz Dworek i Katarzyna Hełpa Liszkowska, Marcin Muth z Fyrtel Garbary / Galeria w Bramie oraz Katarzyna Parysek i Weronika Sińska z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *