Festyn i kiermasz – Ocieplamy Garbary!

Stoiska rzemieślników i organizacji pozarządowych oraz występy artystyczne to atrakcje świątecznego niedzielnego festynu „Ocieplamy Garbary”.

W niedzielę 18 grudnia o 12:00 na Placu Bernardyńskim rozpocznie się finał grudniowego projektu „Ocieplamy Garbary.” W ramach współpracy lokalnej społeczności przy wsparciu Biura Koordynacji Projektów przedsiębiorcy z fyrtla obdarowani zostali choinkami, odbyły się także warsztaty świątecznych wianków i robienia na drutach ze spektakularnym efektem – sztrykowaną choinką, którą podziwiać można na Placu Kolegiackim.

W niedzielę podczas kiermaszu na Placu Bernardyńskim będzie można zakupić oryginalne artystyczne upominki wspierając przy tym organizacje społeczne. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne i grupy artystyczne, m.in. ze szkoły baletowej i chóralnej.

Takie świąteczne wydarzenia są potrzebne po to by poznawać sąsiadów z fyrtla, okazywać sobie życzliwość. Zależy nam na ocieplaniu przede wszystkim relacji społecznych, mówi Katarzyna Hełpa – Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych na Starym Mieście.

Działania wspiera Rada Osiedla Stare Miasto oraz Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania.

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1805239263174634/1805239266507967/

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *