Dobry Sąsiad 2018! Czekamy na zgłoszenia!

Kolejni Dobrzy Sąsiedzi na Starym Mieście – warto doceniać lokalnych przedsiębiorców i liderów! Na poznańskim Starym Mieście można prowadzić dobry, rentowny biznes. Sporo tu turystów, klientów, petentów urzędów, uczestników życia kulturalnego i niestety coraz mniej mieszkańców!

A na tym, żeby jak najwięcej osób mieszkało w centrum i tworzyło wyjątkowy klimat centrum miasta zależy osiedlowych radnym. Rok temu Rada Osiedla wręczyła pierwsze certyfikaty Dobrego Sąsiada, dziś przyszedł czas na kolejne zgłoszenia i uhonorowanie tych, którzy pokazują dobre wzorce, których działania nastawione są także na dbanie o otoczenie i budowę dobrosąsiedzkich relacji.

Wierzymy w to, że sąsiadom należy mówić nie tylko dzień dobry, ale przede wszystkim docenić ich społeczną aktywność i wspierać prospołeczne działania – mówi radny Tomasz Dworek

Szczególna tu rola przedsiębiorców i lokalnych aktywistów. Wśród ponad 20 wyróżnionych w ubiegłym roku byli m.in. Franciszek Sterczewski, Magdalena Ignaszak z Towarzystwa Przyjaciół Szkoły Baletowej, Benek Ejgerd z Meskaliny, czy takie lokale jak bar U nas – u dziadka, pizzeria Da Luigi czy mała restauracja Pod Nosem na ul. Żydowskiej.

Działania pokazujące dobre wzorce są o tyle ważne, bo prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie sprawia na Starym Mieście sporo problemów. Niestety na rynku nie udało się utrzymać m.in. Dobrej Kawiarni, zatrudniającej osoby niepełnosprawne. Wierzymy jednak, że lokal powróci – dzięki wsparciu władz i lokalnej społeczności.

Dobrych sąsiadów – przedsiębiorców Rada Osiedla wyróżnia certyfikatem i specjalnym godłem nalepką umieszczaną na drzwiach np. do restauracji, będącą także konsumencką rekomendacją dla poznaniaków i turystów. Laureatów poznamy w październiku podczas uroczystej gali.

Jesteśmy przekonani, że wpłynie sporo nowych zgłoszeń, cieszą nowe przedsięwzięcia czasami prowadzone przez obcokrajowców czy od lat popularne restauracje, aktywnie działa także kilkanaście stowarzyszeń – wskazuje radna Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca staromiejskiej Komisji Kultury.

Andrzej Rataj, przewodniczący Rady Osiedla i miejski radny podkreśla, że najważniejsze jest budowanie więzi lokalnych, świadomość współdecydowania i dbania o swoje podwórko czy fytel – ogromna w tym rola lokalnych liderów – ich staromiejska społeczność chce nagrodzić i podziękować za działania.

Na zgłoszenia Rada Osiedla czeka do 15 września. Szczegóły na stronie http://staremiasto.poznan.pl/dobrysasiad/

Oto laureaci 2017

 

Share