Dla seniorów kawa za 2 zł!

„Kawa dla seniora za 2 zł” to jeden z projektów przygotowanych przez staromiejskiego Organizatora społeczności lokalnej.  Powstał jako odpowiedź na niski poziom zaangażowania seniorów w życie społeczne. Celem działań jest przełamanie myślenia o tym, że wyjście do kawiarni jest „luksusem”.

Seniorzy z różnych powodów nie korzystają z oferty gastronomicznej i kawiarnianej, wielu z nich rzadko wychodzi z domu, a przecież to doskonała okazja do spotkań, rozmów i utrzymywania dobrej kondycji.

Kawa dla seniora to także działanie włączające lokalnych przedsiębiorców w budowę sąsiedzkich relacji i umożliwienie integracji międzypokoleniowej.

Zależy mi także na tym, aby mieszkańcy Starego Miasta, zwłaszcza okolic działania lokali biorących udział w promocji, zaczęli uważać właścicieli i pracowników tych lokali za swoich sąsiadów, a nie za obcych – informuje Iwona Kręglewska, organizator społeczności lokalnej.

Do projektu włączyło się 6 następujących lokali: KAWIARNIA DOBRA ul. Nowowiejskiego 15, KAWIARNIA ARTYSTYCZNA KÓLTURA ul. 23 Lutego 8, KLUBOKAWIARNIA PIES ul. Nowowiejskiego 17, RESTAURACJA TULIPAN Plac Wielkopolski 2, RESTAURACJA TYTKA SMAKÓW ul. Libelta 6, WŚCIEKŁE CIASTKA Plac Cyryla Ratajskiego 4

Co zrobić, żeby skorzystać z „Kawy dla seniora za 2 zł” – trzeba mieć co najmniej 60 lat, a kupon z informacją o lokalach biorących udział w projekcie i godzinach obowiązywania oferty można otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki 103, bądź po prostu pójść do jednej ze wskazanych kawiarni i poprosić o kawę dla seniora!

WZÓR KARNETU

Share

Zobacz również