Cykl spacerów wśród drzew z aparatem fotograficznym w ręku i dendrologiczne warsztaty to propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu, na który zaprasza Łazęga Poznańska. Podczas wypraw będzie można poznać walory historyczne i przyrodnicze parków i innych terenów zielonych położonych na Starym Mieście.
Najbliższy spacer odbędzie się w piątek, 24 sierpnia i poświęcony będzie poznaniu parku Jana Henryka Dąbrowskiego, który podobnie jak wiele innych śródmiejskich cmentarzy był kiedyś cmentarzem. Zbiórka przy ul Ogrodowej, przed Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym o godzinie 19:00.
Podczas spaceru poznamy historię tego terenu, zapoznamy się z dawnymi i obecnymi wartościami przyrodniczymi parku. Szczególnym obiektem naszego zainteresowania będą drzewa. Postaramy się poznać ich gatunki, charakterystykę, cechy szczególne, znaczenie dla życia w mieście – pisze w zaproszeniu pomysłodawca przedsięwzięcia – Maciej Krajewski
Celem przedsięwzięcia jest także przygotowanie wystawy oraz stworzenie Subiektywnej Mapy Drzew Poznania. Każdy kto będzie brał udział w dendrologicznym spacerze ma szanse zaprezentowania swoich zdjęć w galerii przy Św. Marcinie. Projekt sfinansowany został ze środków Rady Osiedla Stare Miasto.
Terminy i miejsca kolejnych spacerów:
2 września, niedziela, godz. 11:00 – park w Starym Korycie Warty
8 września, sobota, godz. 17:00 – park Wieniawskiego
15 września, sobota, godz. 17:00 – park Mazowieckiego + zajęcia z dendrotarapii
22 września, sobota, godz. 11:00 – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan i Wzgórze Św. Wojciecha
26 września, środa, godz. 18 – park Marcinkowskiego + zajęcia z dendroterapii
29 września, sobota, godz. 11 – park Mickiewicza
Do 14 października przyjmowanie zdjęć w konkursie na fotografie wykonane podczas spacerów.
Listopad/grudzień: planowana wystawa zdjęć w atelier.
fot. Tomasz Dworek