Czyste ulice! Ile kosztuje mycie?

Radni na Starym Mieście zwracają uwagę na niezadowalającą czystość wielu ulic w centrum Poznania. W zasadzie kilkanaście tygodni po otwarciu spore fragmenty Św. Marcina wymagają szorowania, niezbyt dobre wyglądają dwa najważniejsze deptaki, ulica Wrocławska i Półwiejska.

Radny Tomasz Dworek poprosił magistrat o informacje o kosztach i częstotliwości mycia ulic na Starym Mieście. W piśmie ZDM niestety nie do końca uzyskujemy precyzyjne odpowiedzi.

Na mechaniczne myce i polewanie ulic miasto w 2019 roku przeznaczy ponad 2 mln zł. [na Starym Mieście 742 tys.] Święty Marcin do końca roku szorowany będzie ośmiokrotnie a podatników kosztowało to będzie 252 tys. zł.

Z pisma nie wynika jak często myta będzie Wrocławska i Półwiejska. ZDM za to informuje o trzykrotnym polewaniu kilkudziesięciu ulic [wykaz poniżej]

Problemem tych traktów są często tłuste plamy przy restauracjach sprzedających kebaby i zapiekanki. Obawiam się, że właściciele lokali nie za bardzo dbają o otoczenie. Nie wiadomo także, czy sensowne jest mycie ulicy Wrocławskiej podczas deszczu – komentuje radny Tomasz Dworek

 

W ubiegłym roku Zarząd Osiedla zwrócił uwagę na mało skuteczne czyszczenie Garbar, które odbywało się przez procesją Bożego Ciała, kiedy to ulica pozbawiona jest parkujących aut. Ciekawe czy w tym roku prace te zostaną wykonane przyzwoicie!

Pytania do ZDM:

1. Jakie środki w budżecie Zarządu Dróg Miejskich zarezerwowano na mechaniczne mycie dróg i chodników?
2. Jakie środki w budżecie Zarządu Dróg Miejskich zarezerwowano na mechaniczne mycie dróg i chodników na Starym Mieście?
3. Jak często planowane jest mycie chodników i nawierzchni ulicy Św. Marcin. Jakie zaplanowano tu koszty?
4. Jakie ulice na Starym Mieście przewidziane są do mechanicznego mycia? Jak często takie dziania są planowane.
5. W ubiegłym roku Zarząd Osiedla zwrócił uwagę na niechlujne umycie jezdni ulicy Garbary (przed kościelną procesją Bożego Ciała) Jakie działania podjął Zarząd Dróg Miejskich, by sprzątanie i mycie jezdni było rzetelne.

Interwencja w sprawie mycia Garbar – klik poniżej


odpowiedź ZDM: Odpowiedź ZDM w sprawie mycia chodników  – pobierz PDF

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. Mieszkaniec pisze:

    Kpina !!!
    Miasto wydaje nasze pieniądze na marne – dwa dni z rzędu na ul Wrocławskiej była myta ulica….w deszczu.
    To jest skandal