Co zmieni się po remoncie ulicy Wrocławskiej?

W ostatnim czasie na ulicy Wrocławskiej wiele się dzieję. Pod koniec lipca rozpoczęła się modernizacja nawierzchni ulicy wraz z wymianą wszelkich instalacji podziemnych. Docelowo, po zakończonym remoncie przestrzeń uliczna stanie się wygodniejsza i bardziej przyjazna. Przez najbliższej miesiące (prawdopodobnie do końca roku) wszyscy musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w tym miejscu.

Nie jest to bez znaczenia dla lokalnych przedsiębiorców, dla których prowadzenie działalności jest obecnie znacznie trudniejsze. Na najbliższym posiedzeniu Zarządu zajmiemy się sprawą poparcia ich prośby skierowanej do ZKZL ws. obniżenia o 80% czynszów na czas remontu (podobna praktyka jest stosowana w innych miastach w Polsce) – informuje Weronika Sińska, zastępca przewodniczącego Rady Osiedla.

Staramy się również, aby ulica Wrocławska była jak najbardziej przyjazna dla wszystkich jej użytkowników po remoncie, dlatego do 18 września zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych związanych aranżacji na ulicy ławek, donic z zielenią, koszy na śmiecy, stojaków rowerowych itp. Projekt, zawierający trzy warianty rozmieszczenia małej architektury przygotowany zostały przez Urząd Miasta Poznania w porozumieniu z naszą Radą zawiera trzy możliwe warianty wyposażenia.

Ulica Wrocławska jest bardzo ważną przestrzenią w naszym mieście, dlatego zachęcamy wszystkich wyrażenia swojej opinii i wybrania Waszym zdaniem najlepszej opcji. Swój głos w tej sprawie można przekazać drogą mailową na naszą skrzynkę mailową: osiedla_staremiasto@um.poznan.pl.

Chcemy także, żeby remont infrastruktury na Wrocławskiej był  elementem tworzenia nowych relacji społecznych. Wiemy, że ten trudny rejon miasta, gdzie łączą się funkcje mieszkaniowe, usługowe i typowo rozrywkowe potrzebuje wsparcia. Dobrym rozwiązaniem pojawiającego się konfliktu interesów będzie dyskusja i wypracowanie porozumienia. Dlatego 15 września zorganizujemy spotkanie ws. umowy społecznej do której zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców do „wspólnego stołu” – informuje radna Maria Sokolnicka – Guzek

Projekt małej architektury na Wrocławskiej –Plik PDF

Mapa rozmieszczenia mebli miejskich – Plik PDF

Nowa infrastruktura na Wrocławskiej

Share

Zobacz również