Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Od końca zeszłego roku w sercu miasta, przy ul. Ratajczaka 44, czyli w budynku Arkadii działa nowa instytucja miejska – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

W przyjemnym otoczeniu znajdą tam Państwo pomocnych pracowników Urzędu Miasta Poznania, którzy pomogą w wielu sprawach związanych z życiem poznańskiej rodziny.

W Centrum Inicjatyw Rodzinnych można otrzymać wszelkie informacje związane z programami pomocowymi dla rodzin (pomoc socjalna) oraz zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną czy edukacyjną dla rodzin i dzieci.

Tu złożysz wniosek i odbierzesz karty dla dużych rodzin

  

Ogólnopolska Karta Rodziny Dużej oraz Poznań PRO Rodzina – Karta Rodziny Dużej

Obie karty przeznaczone są dla rodzin z minimum trójką dzieci, dają duże możliwości korzystania z wielu rabatów, zniżek i promocji. Dzięki tym kartom rodziny wielodzietne mogą na preferencyjnych warunkach korzystać z ośrodków sportu, teatrów, kin, muzeów, usług gastronomicznych , edukacyjnych i medycznych oraz ze zniżek w sklepach. Partnerów akcji jest bardzo wielu, dlatego też można liczyć na tańsze paliwo, preferencyjny abonament telefoniczny czy obniżone stawki ubezpieczeń.  Listy partnerów i ich aktualne oferty znajdują się na stronach internetowych poświęconych kartom.

Składanie wniosku w przyjaznej atmosferze, z miejscem gdzie dzieci mogą beztrosko się pobawić w miłym otoczeniu to ważna rzecz, krok w dobrym kierunku i dbanie o komfort mieszkańca.

Baza oświatowa i informacyjna

W CIR dowiemy się jakie placówki oświatowe działają w naszym rejonie zamieszkania, z czasem pracownicy będą mieli również wgląd do informacji na temat wolnych miejsc w żłobkach i przedszkolach. Obecnie są kompetentnym partnerem do rozmowy, jeżeli szukamy odpowiedniej szkoły czy przedszkola.

Co dziś robimy?

Aktualna oferta zajęć, animacji, warsztatów, wydarzeń dla dzieci i rodzin jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Warto odwiedzić Centrum Inicjatyw Rodzinnych , by zobaczyć szeroką ofertę kierowaną do najmłodszych i ich rodzin.

 

Share