A jednak można i warto ratować drzewa!

To dobra wiadomość! A mówili, że trzeba ciąć z automatu! Dzięki m.in. staromiejskim radnym udało się uratować 13 drzew w Parku Wieniawskiego z 19 przeznaczonych do wycinki! Dzięki wsparciu Rady Starego Miasta przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne.

Rada Osiedla Stare Miasto od wielu lat stara się walczyć o każde drzewo nie tylko na naszym osiedlu, ale i w całym Poznaniu. Dlatego radni uchwalając budżet na 2020 rok przeznaczyli 10 000 zł na zabiegi pielęgnacyjne.

Mogliśmy dziś zobaczyć jak wygląda 13 drzew, które zostały poddane zabiegom takim jak: cięcie wycofujące – weteranizujące, cięcia sanitarne, cięcia odciążające i montaż wiązania dynamicznego. Niestety 6 drzew nie uda się już uratować – mówi radna Alicja Wilak, przewodnicząca Zarządu.

Tak o naszych działaniach pisały media:

https://poznan.naszemiasto.pl/poznan-mieszkancy-wieszali-specjalne-plakietki-na-drzewach/ar/c8-5048729

https://gloswielkopolski.pl/poznan-protest-przeciwko-planowanej-wycince-drzew-w-parku-wieniawskiego-mieszkancy-wieszali-specjalne-plakietki-na-drzewach/ga/13990149/zd/34635221

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25114392,beda-wycinki-w-parku-wieniawskiego-ale-wiekszosc-drzew-udalo.html

W odbiorze uczestniczyli radni Agnieszka Hoffmann, Jacek Maleszka, Alicja Wilak oraz Mirosława Halilović z Zarządu Osiedla i pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej

Share