29 edycja konkursu Zielony Poznań

Po raz 29 poznaniacy brali udział w kolejnej edycji konkursu Zielony Poznań. Rejon Starego Miasta jest szczególnie trudny do uprawiania zieleni, ale nasi mieszkańcy robią wszystko żeby upiększyć swoje fyrtle.

Z roku na rok powiększa się grono mieszkańców zgłaszających swoje przydomowe zieleńce, okna i balkony – miejsca, które z wielkim zaangażowaniem są tworzone i pielęgnowane przez nich samych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym zielonym konkursie. To dzięki Wam nasze podwórka, okna, balkony są pięknie ukwiecone.

Do II miejskiego etapu konkursu komisja zakwalifikowała obiekty zgłoszone przez: Marię Broniec – zielone podwórko ul. Mielżyńskiego, Michała Klauziskiego – balkon/logia ul. Kazimierza Wielkiego, Katarzynę Nadrowska – balkon/logia ul. Kazimierza Wielkiego.

W edycji miejskiej wśród laureatów znalazł się mieszkaniec Starego Miasta – Michał Klauziński, który zajął II miejsce w kategorii balkony. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego laureata jak i dla naszego Osiedla.

Po dwóch latach przerwy, podsumowanie konkursu obyło się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Mieszkańców swoim pięknym śpiewem przywitał Pan Voytek Soko Sokolnicki, była krótka prelekcja na temat bezpieczeństwa wygłoszona przez Strażników SMMP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek, podczas którego mogliśmy porozmawiać o ważnych sprawach dla naszego Osiedla.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy na XXX edycję.

Działania koordynowały: Alicja Wilak, Małgorzata Osińska i Agnieszka Hoffmann.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *