Wzgórze Przemysła. Będzie remont muru

Nie można wejść na Wzgórze Przemysła od strony ulicy Zamkowej. Schody prowadzące m.in. do Muzeum Sztuk Użytkowych i wieżę widokową od kilku miesięcy są za zagrodzone. Jest szansa, że wkrótce wejście zostanie otwarte.

Schody prowadzące na wzgórze zostały w ubiegłym roku wyremontowane, niestety fragmenty muru wzdłuż ulicy znajdują się w bardzo złym stanie. To spowodowało konieczność zamknięcia wejścia od tej strony Starego Rynku. Teren zabezpieczony został przez Zarząd Zieleni Miejskiej, który też zlecił program naprawczy, w tym uzyskanie pozwoleń wymaganych na obszarze ochrony konserwatorskiej.

Jak informują urzędnicy wyłoniony został już wykonawca prac remontowych, a wejście zostanie przywrócone pod koniec sierpnia.

Muzeum Sztuk Użytkowych do którego prowadzą schody wyróżnia się wśród placówek Muzeum Narodowego. Nowoczesna ekspozycja może zainteresować młodszych odbiorców kultury, atrakcją może być przymierzalnia strojów z epoki czy puszki z zapachami z czasów rokoko.

Muzeum to było najczęściej odwiedzaną placówką w Poznaniu. W 2017 roku gościło prawie 65 tyś turystów i poznaniaków. Ale zapewne magnesem nie była sama ekspozycja tylko możliwość wejścia na wieże widokową.

Przy okazji rankingu wskazywaliśmy na nieestetyczne otoczenie placówek Muzeum Narodowego, bałagan przy średniowiecznym murze, połamany płotek czy śmieci.

O tym w materiale w Radiu Poznań: http://radiopoznan.fm/informacje/kultura/turystom-gargamel-niestraszny

Interwencję podjął radny Tomasz Dworek

Share

Zobacz również