Wartofrajda

Dla najważniejszych obywateli naszego miasta tworzymy projekt Wartofrajdy – wyjątkowego placu zabaw w Parku w Starym Korycie Warty.

10644583_818020418242237_7859392019312131792_o

Rada Osiedla Stare Miasto składa do Urzędu Miasta wniosek o grant, by móc utworzyć ciekawy plac zabaw. Nadzieje na wsparcie finansowe ze strony Miasta, firm związanych z Poznaniem oraz lokalnych przedsiębiorców dodatkowo rozbudzają wyobraźnię – planujemy, by powstały plac zabaw był wyjątkowy. Powierzchnia ponad 1000 m kw. w pięknym otoczeniu nowo powstającego parku nad rzeką będzie miejscem rekreacji, rodzinnych spotkań, ale przede wszystkim będzie to miejsce dziecięcych radości – poznańskiej frajdy.

Forma nawiązująca do wyschniętego koryta rzeki – zagłębiona i otoczona zielenią oraz podestami nada miejscu kameralną atmosferę, da poczucie bezpieczeństwa, gdyż opiekunowie będą mogli objąć wzrokiem całe miejsce, gdzie swobodnie będą się bawić dzieci. Aby urozmaicić i zachęcić do kreatywności dzieci w każdym wieku stawiamy na wybór nietuzinkowych urządzeń zabawowych, dotychczas nie stosowanych na poznańskich placach zabaw.

Rada Osiedla Stare Miasto we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej, Gabinetem Prezydenta oraz darczyńcami podejmuje się bardzo trudnego zadania, gdyż najbardziej wymagającymi klientami są dzieci – zawsze szczere i nieznające kompromisów. By frajda była odpowiednia plac zabaw powstanie pod okiem profesjonalistów, architektów, społeczników lecz również z udziałem beneficjentów, którzy będą oceniali prace projektowe.

Share

Zobacz również

1 odpowiedź

  1. Ola pisze:

    Fajny pomysł ! Ale pamietajcie też o dzieciach 10+, które na huśtawki i piaskownice są już za duże. Może całoroczny stół do ping-ponga lub piłkarzyki ? Zawsze to mniej czasu spędzonego przed komuterem lub z telefonem w ręku 🙂