Prace nad powstaniem umowy społecznej trwają. Pojawiają się nowe osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do podpisania honorowego dokumentu. To bardzo ważne, gdyż bez współpracy, poświęcenia oraz szczerych chęci nie wypracujemy zasad, które mogą poprawić stan bezpieczeństwa czy porządku w rejonie ulicy Wrocławskiej.
Rozmawiamy, poddajemy pod dyskusję napotkane problemy. Konkluzją jest świadoma postawa o współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną – fakt oczywisty i jednocześnie rzadko spotykany.
Po pół roku od pierwszych kroków w kierunku powstania umowy spływają do Rady pierwsze drobne poprawki projektu dokumentu. Są to małe ustępstwa na rzecz funkcjonujących w rejonie klubów, pubów, czy knajpek przyzwalające na odejście od sztandarowej ciszy nocnej, która przypada na g.22, a wg. uczestników rozmów jest zbyt restrykcyjna jak na centrum miasta.
Rada Osiedla czeka na oficjalne stanowisko P.Mariusza Wiśniewskiego, z-cy Prezydenta Miasta Poznania oraz plan działań wspierających strony umowy z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania, które zostały przedstawione na ostatnim spotkaniu. Policja i Straż Miejska również wyraża aprobatę dla działań na rzecz poprawy, wzajemnego poszanowania i dbałości o rejon.
Umowa społeczna dla rejonu Wrocławskiej powinna być rozszerzana, takie głosy pojawiają się i mają rację bytu, gdyż wiele staromiejskich rewirów jest zagłębiona w pewnym imprezowym chaosie, który niszczy spokojne życie mieszkańców osiedla.
Każdy może uczestniczyć w naszych spotkaniach i rozmowach, każdy może dołączyć do umowy – jeżeli leży mu na sercu dobro miasta i wzbudzanie nowych, pozytywnych relacji z sąsiedztwem.
Promowanie członków umowy będzie jednym z benefitów płynących z jej podpisania.
Informacje znajdują się na stronie społecznościowej Rady Osiedla Stare Miasto
fot. T. Budasz
Dokumenty :
Podsumowanie spotkania konsultacyjnego w sprawie umowy społecznej dla ul Wrocławskiej
Protokół ze spotkania – umowa społeczna Wrocławskiej 15.09.2015