Święty Spokój na Św. Wojciechu

Święty Spokój to nowa miejscówka na Świętym Wojciechu pod numerem 21. Organizatorzy projektu w minioną niedzielę zaprosili mieszkańców na sąsiedzki piknik.

Budynki wyglądają oryginalnie, ale Miejski Konserwator Zabytków informował, że nie są wpisane do rejestru zabytków i zostały wzniesione w miejscu starszej, zniszczonej w trakcie działań wojennych, zabudowy. To spory kwartał hal i zielonych ogrodów, teraz zaadaptowanych na tereny rekreacyjne.

Piknik z ciastem i lemoniadą oraz kulturalnymi atrakcjami: zabawami dla dzieci i koncertem był zaproszeniem do poznania się. Animatorom Świętego Spokoju zależy na dobrych relacjach z otoczeniem i wzajemnym poszanowaniu.

Święty Spokój to letni ogród połączony z industrialną przestrzenią ulokowaną w zabytkowej lakierni. Nie chcemy zmieniać jej historii, a nadać jej nowy bieg i zaaranżować przestrzeń, w której każdy – niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań – będzie mógł wypocząć – zachęcają animatorzy Aleksadra Sudolska i Jakub Tachasiuk, wcześniej twórcy poznańskiego klubu Schron.

Teraz podobną koncepcję kulturotwórczą chcą przenieść na Św. Wojciecha. W planach mają m.in. wydarzenia teatralno-taneczne, targi mody vintage czy Święte Słowa – inspirujące spotkania ciekawymi ludźmi.

Oryginalne hale oraz spory ogród na zapleczu pozwalają na realizację wielu wydarzeń kulturalnych i relaks wśród zieleni. To także atrakcyjna przestrzeń dla deweloperów planujących w tym miejscu spore inwestycje aż do ulicy Podgórze. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *