Ogrodowa 6. Po co wycięli drzewa?

Zadałem pytanie dotyczące wycinki drzew przy ulicy Ogrodowej 6, przy protestanckim kościółku. Firma pod nazwą Wielkopolski Fundusz Hipoteczny zamierza tu przerobić oficynę na eleganckie mieszkania. Takie działania oczywiście cieszą i wpływają na estetykę okolicy, niepokoi natomiast wyrzynanie drzew.

Tak inwestycję opisuje deweloper. „Ogrodowa 6” to kameralny i prestiżowy budynek położony w samym sercu miasta, przy ul. Ogrodowej 6. Inwestycja składać się będzie z 4 lokali. Wszystkie lokale mieć będą centralny widok na park.Budynek projektowany jest z przywiązaniem bardzo dużej wagi do detali, w sposób odpowiadający prestiżowej lokalizacji w jakiej będzie się znajdował. Projekt idealnie spełni oczekiwania nabywców z wyszukanym gustem o nietuzinkowych upodobaniach.

Do Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska wysłałem pierwsze pismo z następującym pytaniem.

Na terenie działki nr 51/39/9/1 przy ul. Ogrodowej planowana jest inwestycja deweloperska. Wycięto tu co najmniej dwa drzewa. Niniejszym zwracamy się z pytaniem o zgodę na wycięcie tych drzew i informacje o nasadzeniach kompensacyjnych.  Z dostępnych w internecie wizualizacji nie wynika, żeby drzewo od strony ulicy przeszkadzało w obsłudze komunikacyjnej budynku.

WKiOŚ odpisał, że wydana została decyzja zezwalającą na usunięcie 2 drzew (robinii białej oraz jesionu wyniosłego) z terenu nieruchomości kolidujących z planowaną budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Jednak tej kolizji nie widać na wizualizacjach. Kontynuowałem więc korespondencję dopytując o prawidłowość wydania decyzji wycinki drzew

W odpowiedzi czytamy, że budynek nie koliduje jednak z inwestycją a… w powyższej sprawie [WKiOŚ] informuje, że przedmiotowe drzewa (robinia biała oraz jesion wyniosły) nie kolidowały z budynkiem lecz z utwardzeniem nawierzchni drogi dojazdowej (pożarowej) do budynku.

Tylko, że obok istnieje już droga i jest utwardzona. Parametry drogi pożarowej musiały być tym samym zachowane, bo w oficynie mieszkali ludzie, więc zupełnie nie rozumiem zgody i potrzeby wycięcia drzewa od strony ulicy.

Share

Zobacz również