Most Chrobrego: przejście drugą stroną ulicy!

To jedno z najniebezpieczniejszych przejść na Starym Mieście, przy Moście Chrobrego na Chwaliszewo i jedno z nielicznych na ruchliwej, dwupasmowej ulicy Estkowskiego. Pieszych i rowerzystów zatrzymywał znak „przejście drugą stroną ulicy”– a konkretnie gdzie? Zapytałem o to Zarząd Dróg Miejskich.

Pytałem, bo do najbliższego przejścia na Garbarach jest pół kilometra (w jedną stronę, czyli nadrobić trzeba kilometr) trochę mniej do Ostrowa Tumskiego, ale trzeba skorzystać z przejścia podziemnego. Można też przejść albo przejechać pod mostem, ale niewielu wie o tej możliwości, a poza tym, do przyjemności nie należy przeprawa śmierdzącym tunelem z potłuczonymi butelkami na ścieżce.

Dziękujemy za interwencję. Po południu przywrócono już zdroworozsądkową organizację ruchu.

W ubiegłym roku na odcinku od strony Chwaliszewa ze środków Rady Osiedla położono nowy chodnik, na szczęście równo, ale niestety z różnokolorowych płyt. Zamiast konstruktywnej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak, ZDM odpowiedział – przecież radni byli przy odbiorze. Co z tego, skoro wtedy nie było widać tej fuszerki. W każdym razie będziemy przyglądali się poprawnemu ułożeniu trotuaru po zakończeniu prac.

Share

Zobacz również