Garbary. Piękne elewacje i dziurawe chodniki!

Ogromnie cieszą remontowane kamienice przy ulicy Garbary. Niektóre z pietyzmem i starannością, inne jako szybka inwestycja, apartamenty na wynajem o powierzchni 26m2. Każdego jednak obowiązuje poszanowanie przestrzeni publicznej. Zgodnie z warunkami zajęcia pasa drogowego np. na rusztowania inwestor zobowiązany jest do oddania zajętego chodnika i jezdni w stanie niezmienionym. Tymczasem – za każdym razem na Garbarach mamy do czynienia z fuszerką i brakiem kontroli służb miejskich.

Piękna elewacja i połatany, dziurawy, koślawy chodnik. Zwróciłem się do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o wyegzekwowanie do deweloperów porządnego ułożenia chodników, zgodnie z ustalonymi wzorami, kolorystyką i naprawienia ubytków i nierówności.

Należy pamiętać, że miasto Poznań ma opracowany Katalog nawierzchni chodników, w którym przedstawione zostały dostosowane do specyfiki poszczególnych, indywidualne opracowania kompozycji i rodzaju brukarskiego materiału.

Inwestorzy a także spółki zarządzające podziemną infrastrukturą zobowiązani są po zrealizowanych pracach do odtworzenia nawierzchni, niestety zazwyczaj prace te wykonywane są niedbale, niezgodnie z dotychczasową estetyką, przy użyciu połamanych płytek. A przecież wysokie rachunki za prąd i gaz uwzględniają różnego rodzaju opłaty, także za utrzymanie infrastruktury!

Poniżej wcześniejsze interwencje:

Share

Zobacz również