Deja vu – znowu zablokowali przejazd przez Estkowskiego!

Najpierw zlikwidowano pasy dla pieszych na Moście Chrobrego, wskazując alternatywne przejście pod mostem, które teraz… zablokowano. Trwają prace związane z przedłużeniem Wartostrady do nadwarciańskiego Cypla, co oczywiście cieszy, szkoda, że wykonawca prac nie pomyślał o zagwarantowaniu przejazdu. Idąc od strony Garbar i Szyperskiej żeby przedostać się na Chwaliszewo, trzeba nadrobić kilkaset metrów! Do KontenerArt teoretycznie nie da się dojechać, bo droga zablokowana jest z obu stron. Także na na wjeździe na dziś błotnistą ścieżkę przy Estkowskiego nie ma żądnego znaku informacyjnego.

Poprosiłem Poznańskie Inwestycje Miejskie, które nadzorują budowę tego fragmentu o interwencję. Mam nadzieję, że trasa będzie szybko odblokowana. Niestety dziś nie otrzymałem informacji o konkretnej dacie.

A mieszkańcy i poznaniacy próbują jakoś się przedostać przez szykany, co wcale nie jest bezpieczne.

Na problem wskazała także mama z dzieckiem w wózku, która nie miała szans przejścia w stronę Ostrowa Tumskiego. Gdyby zawróciła musiałaby pokonać kilka kilometrów przez Most Rocha i dalej dolną, wschodnią Wartostradą!

Budowany odcinek będzie rozpoczynał się przy budynku Czartoria 5, który jednak będzie trzeba ominąć, ze względu na nieuregulowaną sytuację prawną działek w tym rejonie. Właściciel gruntu przy charakterystycznym budynku złożył bawet wniosek o warunku zabudowy obejmujące tereny aż po rzekę. Miasto próbuje uregulować skomplikowaną sytuację własnościową. [mapka] Nie wyobrażam tu jednak sobie jakiegoś kloca aż po Wartę, zresztą nie jest to możliwe ze względu na konieczność pozostawienia terenów zalewowych.

Budowany jest fragment jasnoniebieski, kolejny, po łuku do Estkowskiego powstanie w przyszłym roku

Share

Zobacz również