Ale kara za zburzenie muru zabytkowego magazynu!

Jaką karę dostał deweloper za zburzenie przy ul. Szyperskiej zabytkowego muru ostatniego magazynu pamiętającego port nad Wartą i akcję Bollwerk z II wojny światowej?

Tyle ile kosztować będzie mała łazienka w tej lokalizacji – 50 tys. zł. W tekście w Głosie Wielkopolskim łaskawy pan deweloper oczekuje podziękowań, że się nie odwołał!

https://gloswielkopolski.pl/wyburzenia-na-szyperskiej-deweloper-ma-odbudowac-magazyn-nowy-plan-ma-przedstawic-do-lipca/ar/c1-15605461

Deweloper zaprojektował dysfunkcyjny budynek. Do tej pory Wydział Urbanistyki i Architektury twierdził, że nic nie może bo takie jest prawo! Ja mam pomysł. Nie można było przesunąć linii zabudowy dla tego kloca, ale skoro deweloper za pomocą koparki zburzył mur i obiecuje, że go przestawi to niech go przesunie, tak, żeby chodnik miał przepisowe 1,5 m. Póki co pozostawił zawalidrogę, ale na terenie miejskim, która nie przeszkadza ZDM [a podobno obowiązują standardy dostępności do przestrzeni publicznej – szukam gwiazdki * nie dotyczy deweloperów]

Poprzez posła Franka Sterczewskiego chcieliśmy z tym deweloperem pogadać, jak ludzie o przestrzeni wspólnej, ale zrejterował, prosił o przesłanie pytań mailem.

Share

Zobacz również